"Stawać się coraz lepszym zawodnikiem" - Wąsek przed mistrzowskim debiutem

  • 2023-02-15 23:00

Nadchodzące mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym będą pierwszymi w karierze Pawła Wąska. 23-latek tej zimy zgromadził już 131 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a do tego stanął na podium drużynowych zawodów na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

- Na pewno mistrzostwa świata to dla mnie wielka sprawa, ale to impreza, którą trzeba wygrywać. A ja wiem, że na razie trochę mi do tego brakuje. To cel, żeby tam pojechać i rywalizować, ale bardziej skupiam się na całosezonowym rozwoju - tonuje nastroje najmłodszy członek kadry narodowej A na sezon 2022/23.

W XXI wieku jedną z największych sensacji sprawił Rok Benkovic ze Słowenii, który w 2005 roku zdobył indywidualny tytuł mistrza świata na normalnym obiekcie w Oberstdorfie. - Nie obrażę się, jeżeli  moje skoki poprawią się na tyle, że wyjadę ze złotem, ale trzymam się tego, by stawać się coraz lepszym zawodnikiem - kontynuuje Wąsek, który po udanej inauguracji sezonu zmaga się ostatnio z problemami technicznymi.

Podopieczni Thomasa Thurnbichlera doskonale znają kompleks skoczni w Planicy, gdzie na przełomie lutego i marca odbędzie się światowy czempionat. - To najlepszy ośrodek do trenowania w Europie. Mają mnóstwo skoczni. Od najmniejszych, do największej na świecie. Są to nowe i świetnie przygotowane obiekty - zaznacza olimpijczyk z Pekinu.

Gospodarze imprezy oczekują wielotysięcznego tłumu polskich kibiców, którzy będą wspierać Biało-Czerwonych podczas mistrzowskich zmagań w Planicy. Organizatorzy przygotowali szereg wejściówek w atrakcyjnych cenach. Sympatycy narciarstwa klasycznego mogą zaopatrzyć się w dzienne bilety, a także wielodniowe pakiety. Na najbardziej wymagających fanów czekają pakiety VIP. Każda z dostępnych opcji upoważnia do obecności na trybunach skoczni narciarskich, a także przy trasie biegowej.

Dzieci do 6. roku życia mogą dostać się na teren wydarzenia za darmo, natomiast dzieci od 7. do 14. roku życia obowiązuje zniżka na poziomie 50% od regularnej ceny biletów dla dorosłych. Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 potrwają od 22 lutego do 4 marca.

- Biało-Czerwoni fani towarzyszą nam niemal na każdej skoczni na świecie, więc myślę, że i na mistrzostwach w Planicy ich nie zabraknie - kończy Wąsek.

Kliknij, aby kupić bilety na MŚ Planica 2023 >>>

Program MŚ Planica 2023:
Godzina Wydarzenie Skocznia
Wtorek, 21.02.2023
14:00 Odprawa techniczna kobiet  
16:00 Oficjalny trening kobiet HS102
Środa, 22.02.2023
15:00 Seria próbna kobiet HS102
16:30 Kwalifikacje kobiet HS102
Czwartek, 23.02.2023
10:00 Odprawa techniczna mężczyzn  
12:30 Oficjalny trening mężczyzn HS102
16:00 Seria próbna kobiet HS102
17:00 Konkurs indywidualny kobiet HS102
Piątek, 24.02.2023
14:30 Oficjalny trening kobiet HS102
16:30 Seria próbna mężczyzn HS102
17:45 Kwalifikacje mężczyzn HS102
Sobota, 25.02.2023
11:15 Seria próbna kobiet HS102
12:15 Konkurs drużynowy kobiet HS102
16:00 Seria próbna mężczyzn HS102
17:00 Konkurs indywidualny mężczyzn HS102
Niedziela, 26.02.2023
16:00 Seria próbna drużyn mieszanych HS102
17:00 Konkurs drużyn mieszanych HS102
Poniedziałek, 27.02.2023
16:00 Odprawa techniczna kobiet  
18:00 Oficjalny trening kobiet HS138
Wtorek, 28.02.2023
17:00 Seria próbna kobiet HS138
18:30 Kwalifikacje kobiet HS138
Środa, 01.03.2023
11:00 Odprawa techniczna mężczyzn  
13:00 Oficjalny trening mężczyzn HS138
16:30 Seria próbna kobiet HS138
17:30 Konkurs indywidualny kobiet HS138
Czwartek, 02.03.2023
16:00 Seria próbna mężczyzn HS138
17:30 Kwalifikacje mężczyzn HS138
Piątek, 03.03.2023
16:30 Seria próbna mężczyzn HS138
17:30 Konkurs indywidualny mężczyzn HS138
Sobota, 04.03.2023
15:30 Seria próbna mężczyzn HS138
16:30 Konkurs drużynowy mężczyzn HS138

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5045) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor
    @SaraT

    Raczej to był żart. Poza tym - w drużynie może mieć złoto. Jak w niej wystąpi.

  • Xander1 profesor

    Paweł to niestety na razie trochę mnie rozczarowuje w tym sezonie. Do TCS było ok i wydawało się że może zrobić kolejny krok do przodu. A tu mamy połowę lutego i od półtora miesiąca bardzo kiepskie wyniki. Wypadł już z 30 PS, może nawet nie załapać się do czwórki na drużynówkę na MŚ. Liczyłem na więcej i na zbliżenie się do trojki drombo, a on bardziej równa się tych słabszych skoczków.

  • rkskfbl stały bywalec

    Paweł po przerwie nadal skakał słabo, za nisko nad zeskokiem, a nawet z wiatrem pod narty nie potrafi wyciągać. Na skoczni normalnej może to wyglądać dramatycznie źle. Dużo jest do poprawy.

  • Kibic_2001 bywalec

    Thurnbichler to najpewniej chciał wsiąść tylko i wyłącznie swoich pięciu zawodników. Bulnego woził bo sądził, że ten startując w zawodach złapie formę ale, jak wszyscy wiemy skończyło się to fiaskiem. Jeżeli Stoch będzie skakał w kratkę to medalu drużynowego raczej nie zdobędziemy. Tak, jak czytałem w wywiadzie chyba na WP wszystko w nogach Kamila.

  • zimowy_komentator profesor

    A jest w ogóle ogłoszony skład na MŚ? W obecnej formie jaką Wąsek prezentuje jego wyjazd na MŚ jest zbyteczny. No ale lepszych od niego nie ma, więc zapewne pojedzie.

    Chyba, że Thurnbichler go podreperuje podczas tej przerwy, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

  • FLAFU stały bywalec

    Sami już zdradzacie tą kadrę. Wąsek pojedzie mimo że od 2 prawie miesięcy skacze słabo i austriacki spec go nie naprawił do tej pory. Oj obawiam się lipy na Mistrzostwach. Nie wiem czy obecnie Habdas i Pilch nie są lepsi od Wąska. Gdyby nie ich głowa to pewnie by to potwierdzili. A wiemy jaka jest psychika większości polskich zawodników:-)

  • Adrian AZ profesor
    @Kacper34

    Raczej nie skorzystają z tego. Ci, którzy nie pojechali do Rasnova trenują na MŚ, a wspomniana dwójka do Rumunii jedzie, więc wątpię, by chcieli brać ich potem na MŚ. Poza tym Jan Winkiel w którymś wywiadzie powiedział, że na MŚ prawdopodobnie pojedzie 5.

  • Farek doświadczony
    @ZXCVBNM_9999

    Widocznie żenada bo powinien się obrazić :D

  • Kacper34 bywalec
    @Adrian AZ

    Czyli nie będzie możliwości wysłania jako szóstego Pilcha lub Habdasa? Jeśli nie to szkoda.

  • Adrian AZ profesor
    @Kacper34

    Oficjalnie nie, ale na 90% pojedzie piątka Stoch, Żyła, Kubacki, Zniszczoł, Wąsek.

  • Kacper34 bywalec

    To skład Polski jest już znany?

  • ZXCVBNM_9999 profesor
    @SaraT

    Żenada bo?
    Spada wam poziom trollingu. Kiedyś trollowaliscie jakoś bardziej inteligentnie np. Major Kuprich.
    Teraz po prostu stałe towarzystwo plecie bzdury. Każdy ma prawo celować w wygraną, to jest naturalny cel skoczka :D

  • SaraT stały bywalec

    Nie obrazi się, jak wyjedzie ze złotem - kpina i żenada.

  • Arturion profesor

    Za wcześnie na uważanie go za pełnoprawnego reprezentanta. Czyli takiego, że nikt nie ma wątpliwości, że nim powinien być.
    Wszystko jednak przed nim.
    Zwłaszcza - stabilizacja formy i postęp.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl