Nowy team Johanssona. "To początek jego powrotu na szczyt"

  • 2023-06-25 20:55

Robert Johansson nie ukrywał swojego rozgoryczenia brakiem miejsca w składzie norweskiej kadry na sezon 2023/24. - Nie brałem tego nawet pod uwagę - żalił się norweskim mediom w maju. Dziś z nową motywacją przystępuje do przygotowań wraz z zespołem Team Olympiaparken, który jeszcze nie dawno nosił nazwę Team Lillehammer.

- Skończyłem sezon w dobrym stylu i pokazałem, że jestem kimś, kto potrafi walczyć w ścisłej czołówce. Dość trudno było mi przyjąć wiadomość, że nie znalazłem zaufania, by znaleźć się w kadrze narodowej - mówił dziennikowi Nettavisen. Zima była dla skoczka, bardzo trudna z uwagi na nawiedzające go kontuzje pleców. Był zmuszony opuścić kilka konkursów, w związku z czym w Pucharze Świata zajął dopiero 21. miejsce, najsłabsze od óśmiu lat. Ostatecznie do kolejnej  będzie przygotowywał się wraz z drużyną z Lillehammer, a jego trenerem został były kolega z kadry, Anders Fannemmel.

-  Przede wszystkim sposób, w jaki chcemy osiągnąć sukces, jest bardzo ekscytujący i nowatorski. Jest dużo pozytywów, które pozwolą na zwiększenia rekrutacji w przyszłości. Chcemy, aby Lillehammer stało się lukratywnym miejscem do inwestowania. Staramy się nawiązać jak najściślejszą współpracę ze związkiem narciarskim, poza tym  mamy u siebie kilku zawodników kadry narodowej, którzy podpisali z nami kontrakt. To będzie mocna grupa, co do tego nie ma wątpliwości. - zapowiada skoczek. 

- Myślę, że to początek drogi Roberta do powrotu do światowej elity. On i Anders są dobrymi przyjaciółmi od dawna, a Anders jest bardzo utalentowanym trenerem. Ma doświadczenie, jakim dysponuje niewielu, biorąc pod uwagę to, że był czołowym skoczkiem - wyjaśnia Halvor Persson, jeden z działaczy klubowych w rozmowie z agencją NTB.

Największe gwiazdy zespołu to: Maren Lundby, Silje Opseth, Thea Minyan Bjørseth i Anna Odine Strøm wśród dziewcząt, a także Daniel André Tande i wybitny dwuboista Jarl Magnus Riiber. Olympiaparken jest jednym z czterech funkcjonujących w Norwegii prywatnych klubów prowadzących sekcję skoków. Pozostałe to: TrønderHopp, KollenHopp i Flying Team Vikersund. 

Robert Johansson jest dwukrotnym brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Pjongczangu oraz srebrnym mistrzostw świata w Oberstdorfie w 2021 roku. Ponadto zdobył pięć medali drużynowych na największych imprezach. 16 razy stawał na podium konkursów Pucharu Świata, trzykrotnie był to jego najwyższy stopień. W swoim dorobku ma też dwa podia końcowej klasyfikacji Raw Air oraz trzecie miejsce w Pucharze Świata w lotach. 


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8519) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Lataj profesor
    @Arturion

    Niemniej nie otrzymuje już centralnego wsparcia. Zawody się odbędą bardzo wcześnie i nawet jakby w Zakopanem miał być najlepszym z Norwegów, to nie oznacza, że zimą też będzie świetny. Myślę, że te urazy będą i tak sporą kulą u nogi, nie wspominając o mniejszych nakładach na sprzęt i kwotach startowych.

  • Arturion profesor
    @Lataj

    Na razie właśnie się załapał...

  • Lataj profesor
    @Janekx1

    I pamiętajmy, że jest poza kadrą. Wsparcie mają Granerud, Lindvik, Tande, Forfang, a także Sundal i Heggli. Któryś z nich musiałby mieć poważny uraz albo zacząć skakać naprawdę fatalnie przez dłuższy okres, aby Johansson się łapał do głównego składu przy niezłej formie. Mając na uwadze nowe limity, również przy 6 zawodnikach szanse są znikome. Norwegowie woleliby zainwestować w nowe twarze niż starego i ostatnimi czasy poszkodowanego urazami zawodnika.

  • Arturion profesor
    @Janekx1

    W niego, jako skoczka, już nie wierzę. Może ten team poprowadzi.

  • Janekx1 weteran
    @Lataj

    On już teraz ciśnie tylko na swojej ambicji, na pewno się spręży na loty bo lotnik ale na tych mniejszych skoczniach może notować bardziej niezadowalające wyniki, no i coś odpuści na pewno.

  • Arturion profesor
    @King

    A ja myślę, że zbyt czarno widzicie... No i życzę wam, bez obrazy, żebyście nie mieli racji. :-)

  • Lataj profesor
    @King

    A ja już nawet o 2030 wspominałem...

  • King profesor
    @Lataj

    Kondycja dyscypliny coraz gorsza. Limity, usunięcie drużynówki z programu IO 2026. Nie będę zaskoczony jak na IO 2034 skoków już nie będzie w ogóle...

  • Lataj profesor
    @Lataj

    A to wszystko przez te nowe limity.

  • Lataj profesor
    @Janekx1

    Myślę, że Robert będzie miał dużo mniej startów w PŚ i przez to pogłębią się problemy z punktowaniem.

  • Janekx1 weteran
    @Robert Johansson252

    Może się okazać że to będzie ostatni sezon Johanssona i pojawią się niestety spore problemy choćby z punktowaniem.

  • Arturion profesor
    @Robert Johansson252

    I tu zgoda. Jak zdrowie nie pozwala, nie ma co się honorem unosić. A miał przecież i problemy z błędnikiem, nie tylko z plecami.

  • Robert Johansson252 profesor

    Boję się, że przez te problemy zdrowotne szczytu już nie będzie. Ostatni dobry sezon Roberta to 2020/21. potem już gasł przez te plecy i inne kontuzje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl