Markus Mueller kontuzjowany

  • 2023-07-19 11:16

Austriacki Związek Narciarski poinformował, iż w minionym tygodniu jeden z uczestników Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 nabawił się urazu. Mowa o Markusie Muellerze, który z powodu kontuzji kolana będzie pauzował przez kilka tygodni.

- W zeszłym tygodniu Markus Mueller uszkodził prawe kolano podczas treningu w Bischofshofen. 21-latek z Karyntii może mówić o szczęściu w nieszczęściu, ponieważ wskutek upadku zerwał więzadło wewnętrzne i nadciągnął więzadło krzyżowe. Niemniej to jednak od sześciu do ośmiu tygodni rehabilitacji zanim jesienią będzie mógł wrócić do zajęć na pełnych obrotach - czytamy w środowym komunikacie Austriackiego Związku Narciarskiego.

Reprezentant klubu narciarskiego z Klagenfurtu tego lata miał okazję pokazać się przed polską publicznością. Mueller znalazł się w składzie austriackiego zespołu na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, podczas których zajął 14. miejsce na Średniej Krokwi, a kilka dni później finiszował 33. na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Drużynowy mistrz świata juniorów z ubiegłego roku zadebiutował w Pucharze Świata w styczniu 2022 roku, zajmując 17. i 13. miejsce na Muehlenkopfschanze w Willingen. Minionej zimy sześciokrotnie prezentował swoje umiejętności pośród elity, dwukrotnie wskakując do punktowanej "30". Sezon 2022/23 zakończył dwoma podiami w Pucharze Kontynentalnym - w Zakopanem i Lahti, gdzie był trzeci.


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OESV
oglądalność: (4445) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Lataj profesor
    @Skokownik

    To u kobiet w Austrii jest jak u mężczyzn w Niemczech i Norwegii? Nie wygląda na to, aby ich zaplecze było szerokie, ale ta drużyna wciąż jest silna.

    PS: Często zapominam, które mają kontuzję, ale o Eder dobrze wiedziałem.

  • Lataj profesor

    Markus pauzuje na kilka tygodni, ale przynajmniej nie na rok. Niemniej trudniej będzie mu skakać na światowym poziomie po powrocie, jednak może potrzymać mi piwo i wrócić silniejszy niż kiedykolwiek.

  • Skokownik weteran
    @Void

    Jeszcze Lisa Eder, Vanessa Moharitsch, Sophie Kothbauer, Sophie Sorschag(swoją drogą jakie są najaktualniejsze wiadomości w sprawie reprezentowania przez nią Kosowa?) i Eva Pinkelnig u kobiet. Eva w sumie tę kontuzję miała na przełomie 2020 i 2021 roku(doznała w 2020r. wróciła w 2021r.) więc nie wiem czy się zalicza.

  • Void początkujący

    Kolejna kontuzja w obozie austriackim... w sumie od 2021 aż 6 austriackich skoczków borykało się z kontuzjami które wymuszały kilku tygodniowe/ miesięczne pauzy : Schlierenzauer,Kraft,Hayböck,Huber, Aschenwald, Müller

  • Arturion profesor
    @Skokownik

    Kontuzja jednak jest - nie powinien wracać zbyt szybko. Ale na PŚ pewnie zdąży.

  • Skokownik weteran

    Dobrze, że tylko kilka tygodni. Biorąc pod uwagę ostatnie wiadomości o kontuzjach wystraszyłem się, że to kolejny zmarnowany talent przez zerwane więzadło krzyżowe, ale na szczęście nie, choć było blisko. 2 miesiące to jeszcze nie dramat. Powodzenia w rehabilitacji i zdrowia dla Markusa. Myślę że się odbuduje i jeszcze swoje w skokach osiągnie.

  • Farek doświadczony

    Kontuzje kolan mocno koszą ostatnio Austriaków, ciekawe czy to kwestia jakiś zmian w sprzęcie lub treningu?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl