„Scenariusz wyjęty z filmu” – Kamil Stoch o końcówce kariery Petera Prevca

  • 2024-03-23 07:59

W piątkowe popołudnie Kamil Stoch wyrównał swój najlepszy wynik w sezonie 2023/24. Trzykrotny mistrz olimpijski po raz trzeci tej zimy otworzył drugą dziesiątkę pucharowych zmagań – tym razem na Letalnicy w Planicy, gdzie równych sobie nie miał Peter Prevc, dla którego jest to pożegnalny weekend w roli skoczka narciarskiego.

– Dostałem dobrej energii, taki energetyk bez puszki – żartował Kamil Stoch po piątkowym konkursie w Planicy. – To był udany dzień, z dobrą energią zwrotną. Kosztowało mnie to dużo pracy, ale fajnie było dostać coś w zamian, w postaci tych dwóch długich lotów i przyzwoitego miejsca. Zmieniłem niewiele. Dostałem pewne wskazówki od trenera dotyczące pozycji najazdowej, by była bardziej kompaktowa, z czego nogi lepiej działały – relacjonował po lotach mierzących 213 oraz 218,5 metra.

Kamil Stoch uplasował się na 11. miejscu, podobnie jak w Innsbrucku oraz przy okazji lotów w Oberstdorfie.

– Pewnie, że czołowa „10” mi się marzy. Nie będę tego ukrywał. Nie będę jednak biadolił, że znów było tak blisko. Jest, jak jest i przyjmuję to z uśmiechem. Będę walczył do końca, do ostatniego skoku. Może się uda? – mówi w nawiązaniu do finiszu sezonu.

– To był scenariusz wyjęty z filmu, który zawsze fajnie się kończy. Zasłużył na to. Skacze bardzo dobrze od początku sezonu. W trakcie sezonu coś się w nim odblokowało i skacze jeszcze lepiej. W piątek wygrał, na dodatek u siebie i przed własną publicznością. Scenariusz wymarzony! – podkreśla 36-letni reprezentant Polski.

Sobotnia drużynówka ma rozpocząć się o godzinie 9:30. Kamil Stoch będzie reprezentował nasz kraj w drugiej grupie. Resztę składu tworzą Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Aleksander Zniszczoł.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4226) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Vanhalen stały bywalec
    @Franciszek Dlaczego Kot miałby ustępować Habdasowi i Pilchowi

    Skoro jest od nich o dwie klasy lepszy?
    Owszem, ja na jego miejscu bym skończył ale nie można go przymuszać że by ustępował słabszym.
    Nie ma komu ustępować.
    Te wszystkie Murańki, Ziobry, Bieguny, Wolne, Stękały nie wykorzystały czasu prosperity i technologii polskich skoków.
    Nie ma co ich żałować. Robert Mateja gdyby skakał w ich czasach toby więcej osiągnął

  • Adam90 profesor
    @semion

    niestety tak to moze wygladac

  • Franciszek bywalec

    Spodziewałem się że Stoch po tym sezonie też skonczy a na pewno któryś z już czterech weteranów bo Kota też trzeba zaliczyć do nich. A tu niespodziewanie ani widu ani słychu. Możliwe że Małysz ich namawia i na tych skokowych wapniach będzie budowana kadra. Więc dalej wolimy "stare" od "młodego". Do żadnej przyszłości to nie doprowadzi, tylko do sytuacji kiedy będa konczyć jak Ahonen, nie kwalifikujac sie do zawodów. To już Hula wiedział kiedy skonczyć. To całe trio juz pomijam ale Kot już naprawdę mógłby ustąpić miejsce komuś innemu.

  • Deschwinchenkocki bywalec
    @Stulajmer

    Krótka piłka: obojętnie, w jakiej formie będzie Kamil, gdy faktycznie zakończy karierę, niech zrobi to sam, na własnych warunkach. Zachowujesz się jak typowy wieczny nieudacznik.

  • Deschwinchenkocki bywalec
    @semion

    Powiem Ci coś do słuchu: obojętnie, w jakiej formie będzie Kamil, gdy faktycznie zakończy karierę, niech zrobi to sam, na własnych warunkach. Zachowujesz się jak typowy wieczny nieudacznik.

  • Deschwinchenkocki bywalec
    @Roxor

    Powiem tak: obojętnie, w jakiej formie będzie Kamil, gdy faktycznie zakończy karierę, niech zrobi to sam, na własnych warunkach. Zachowujesz się jak typowy wieczny nieudacznik.

  • Vanhalen stały bywalec
    Kamil niech sobie skacze ile chce. To wielki mistrz.

    Nawet jeśli przegapi/przegapił moment na hollywoodzkie pożegnanie. Nie jest to istotne bo bardzo rzadko się zdarza.
    Mamy 23.03.2024 r i w ostatnim konkursie najlepszym z Polaków był Kamil (wysokie 11 miejsce, w dodatku w Planicy),

    Jeśli Kamil mieści się w piątce (a mieści się na luzie) to powinien startować, o ile tylko będzie chciał.
    Wolę oglądać 40-letniego Stocha który od czasu do czasu odda ładny skok, niż nawet takie same występy polskich kontynentalowców.

    Nie chciałbym, żeby miejsce Kamila w kadrze zajmowały - tylko dlatego że są młodsze - ofermy typu:
    Murańka, Wąsek, Stękała, Wolny, Juroszek czy Kot.

    To samo dotyczy pozycji w kadrze Kubackiego i Żyły.
    Miejsce w kadrze trzeba sobie wywalczyć, tak jak to zrobił Zniszczoł

  • Snickers_powrot_mistrza doświadczony

    semion,Stulajmer,UncleStinky

    Kółko wzajemnej adoracji, również jako polubione posty XD
    Nie zdziwie się jak to jedna i ta sama osoba, której Kamil kiedyś odmówił autografu

  • semion weteran

    Tymczasem końcówka kariery Stocha w 2026:
    nq-43-41-DSQ-DNS-DNS-28-nq-nq-33-49-48-26-nq itd itd...

  • Stulajmer początkujący
    Stoch jest skończony i się kompromituje

    ale gawiedź łyka jak pelikany. A ja go widzę jako misia z Krupówek już za 2 lata

  • ASJ_212 bywalec

    Stoch pewnie dociągnie do IO 2026

  • Karpp profesor

    I Kamil się napatrzy i też będzie miał motywacje, żeby tak zakończyć karierę 😃

  • Manchutd93 początkujący

    Stocha stać jeszcze zeby stawać na podium :)

  • Roxor profesor

    Ciekawe czy patrząc na Prevca Stoch teraz sobie nie myśli, że przegapił dobry moment na swoje odejście.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl