Znamy kadry Szwajcarii na sezon 2024/2025

  • 2024-04-05 12:42

Szwajcarski Związek Narciarski jako pierwszy ogłosił oficjalny podział kadr narodowych w skokach narciarskich na sezon 2024/2025. W strukturach związkowych znalazło się piętnaścioro zawodników. Podział na kadry narodowe powstał w oparciu o wyniki osiągnięte przez poszczególnych sportowców w trakcie minionej zimy, co oznacza, iż nie są one jednoznaczne z grupami szkoleniowymi.

U mężczyzn miejsce w najwyższej Kadrze Narodowej utrzymał Gregor Deschwanden. Awans do Kadry A zanotowali Remo Imhof i Killian Peier. Zdegradowany został natomiast Simon Ammann, który został przypisany do Kadry B wspólnie z Sandro Hauswirthem, Felixem Trunzem i Yanickiem Wasserem. W składzie Kadry C znaleźli się Juri Kesseli, Lean Niederberger i Marius Sieber.

W przypadku pań najwyżej sklasyfikowana została Sina Arnet, która podobnie jak przed rokiem znalazła się w Kadrze B. Miejsca na tym poziomie związkowym nie utrzymała Emely Torazza, która następną zimę rozpocznie w Kadrze C wraz z Simone Buff, Reą Kindlimann i Celiną Wasser.

Minionej zimy głównym bohaterem reprezentacji Szwajcarii został Gregor Deschwanden. 33-latek ukończył Puchar Świata na osiemnastym miejscu w klasyfikacji generalnej, dwukrotnie stając na podium zawodów (drugi w Klingenthal oraz trzeci w Willingen).

Kadra Szwajcarii na sezon 2024/2025:

KADRA NARODOWA

- Gregor Deschwanden (SC Horw; 1991);

KADRA A

- Remo Imhof (SC Einsiedeln; 2003);

- Killian Peier (Vallée de Joux; 1995);

KADRA B

- Simon Ammann (SSC Toggenburg; 1981);

- Sandro Hauswirth (SC Gstaad; 2000);

- Felix Trunz (SC Am Bachtel Wald; 2006);

- Yanick Wasser (SC Einsiedeln; 2004);

KADRA C

- Juri Kesseli (SC Einsiedeln; 2005);

- Lean Niederberger (SC Bannalp-Wolfenschiessen; 2003);

- Marius Sieber (SC Am Bachtel Wald; 2005).

Kadra Szwajcarii Pań na sezon 2024/2025:

KADRA B

- Sina Arnet (Nordic Engelberg; 2005);

KADRA C

- Simone Buff (SC Einsiedeln; 2004);

- Rea Kindlimann (SC Am Bachtel Wald; 2002);

- Emely Torazza (Riedern; 2004);

- Celina Wasser (SC Am Bachtel Wald; 2005).


Adam Bucholz, źródło: swiss-ski.ch
oglądalność: (8463) komentarze: (51)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor
    @ms_

    Ja zwracam uwagę na wiele elementów...
    Niby wolę blondynki, ale blondynką może być każda, jak zechce.
    Szwab wydaje mi się bardziej seksi...
    Z naszych obecnych kadrowiczek fizycznie nie podoba mi się żadna.
    Ale skończmy ten temat, bo niewinne uwagi, tudzież podziw dla urody zawodniczek, mogą zostać potraktowane, jako "seksizm".
    A ja, żonaty, prawie emeryt, nie chciałbym być dezawuowany z powodu takich, "spermiarskich", kategorii. :-)

    Ewentualnie proponuję paniom (a i panom, jak chcą) ocenę polskich skoczków pod tym względem. :-)

  • ms_ doświadczony
    @Arturion

    Moim zdaniem Pałasz jest ładniejsza niż Szwab, ale to kwestia gustu. Dla mnie kolor włosów nie ma aż tak dużego znaczenia, ale Ty chyba zdecydowanie wolisz blondynki ;)

  • Arturion profesor
    @ms_

    "nawet nasza Madzia Pałasz wymięka"
    Jeśli rozmawiamy w tych kategoriach, to bardziej od Pałasz podobała mi się Szwab. :-)

  • ms_ doświadczony
    @wiatrhula111

    Przy Jencovej to nawet nasza Madzia Pałasz wymięka ;) Jakby w Czechach skoki były tak popularne jak w Polsce to pewnie też po zakończeniu kariery by ją ciągle do telewizji zapraszali ze względu na urodę.

  • ms_ doświadczony
    @Arturion

    Jiawen Zhao to kombinator norweski, ale dużo lepiej skacze niż biega. Na koniec sezonu w Lahti wygrał nawet serię skoków w PK w kombinacji.

  • Skokownik weteran
    @KamilG2

    Oni mają tak, że o nazwie kadry decyduje poziom sportowy. Ponieważ żadna z dziewczyn nie zmieściła się w hipotetycznej kadrze narodowej ani nawet w kadrze A, to zaczęli od B.

  • KamilG2 bywalec

    Dlaczego kadra kobiet zaczyna się od B?

  • Arturion profesor
    @wiatrhula111

    Peter to inny problem. Tak naprawdę obraził się.
    A "miłosierdzie gminy" szwajcarskiej jest niskie - nie chcesz? To nie.

  • wiatrhula111 weteran

    Jakoś się nawet trzymają ci Szwajcarzy i ci młodzi też są na tyle perspektywiczni, aby utrzymać helwetów tej szeroko pojętej czołówce skoków na najbliższe lata. Chociaż drugiego Ammanna to oni prędko mieć nie będą, a o Kuttela może też być ciężko tym większa szkoda, że Dominik Peter nie był w stanie zdrowotnie wytrzymać, przy skokach

  • wiatrhula111 weteran
    @Arturion

    Jencova to wcześniej jak dobrze pamiętam bardziej wyróżniała się urodą niż wynikami, ale faktycznie Czeszki nie mają się tak źle w tych skokach pań zwłaszcza w porównaniu z tym co się dzieje tam u panów

  • Arturion profesor
    @kubilaj2

    A i Jencova odzyskuje formę po kontuzji, Jest też mocna Ulrichova. U kobiet u nich jest zupełnie nieźle. Nie wiem, jak młodsze juniorki, bo UKR i SVK jakoś rzucają się w oczy czasami, a Czeszki trochę mniej.
    Jednak te cztery czołowe zawodniczki, to mocna i młoda ekipa. Możemy tylko pozazdrościć.

  • kubilaj2 weteran
    @Arturion

    U kobiet zaś jest... względnie nieźle.
    Szczególnie siostry Indraczkowe(chętnie zobaczyłbym je w duetach)

  • Arturion profesor
    @Fan_ekipy_pod_narty

    Przeczytaj, zanim napiszesz. :-)
    (było)
    Toż tu z jedna trzecia użytkowników siedzi w socjalmediach...

  • Fan_ekipy_pod_narty doświadczony
    @Arturion

    Ale Holiku chyba nie było napisane.

  • Arturion profesor
    @ASJ_212

    Fakt z Mico. Zapomniałem :-)
    A dziwne, że Songa nie było, a był inny. Jeszcze lepszy. Czyli teorie @Kwaka (o ideologicznym podejściu władz Chin do skoków chińskich skoczków w Finlandii) o kant stołu...

  • Arturion profesor
    @fraki

    Niby Holub został. No i mają paru juniorów, ale słabszych od naszych. Mam na myśli zwłaszcza Buchara i Skarkę. No i jeszcze jest Rygl i jeszcze kilku, ale to wygląda nieciekawie.

  • fraki stały bywalec
    @ASJ_212

    Wuuu, nieziemskie, jakby umówieni aż, ogromna szkoda dla czeskich skoków, Koudelka i jakby nic po Nim. Oby roczniki 2009-2015 okazały się lepsze.

  • ASJ_212 bywalec
    @Arturion

    Pisałem kilka artykułów temu, że młody Ahonen miał upadek na treningu w Lahti i nie wystartuje. A Songa nie było

  • Arturion profesor
    @Fan_ekipy_pod_narty

    Obudziłeś się? To przeczytaj, co napisane poniżej. I to całkiem niedawno. :-)
    A także pod rozmową z Sakalą parę postów niżej...

    PS. Romppainen na pewno pojedzie.

  • Arturion profesor
    @ASJ_212

    Pewnie zaraz będzie artykuł... Ale gdzie Mico?

    PS. No i jest Chińczyk, ale nie ten, którego się spodziewałem. Song był?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl