Jedne zawody na pięciu skoczniach! Aigro najlepszy w Tromsoe

  • 2024-04-06 22:24

Absolutnie niecodzienne zawody rozegrano w w sobotę w Tromsoe. Zawodnicy, wśród których nie zabrakło również i tych dobrze znanych z Pucharu Świata, rywalizowali na wszystkich pięciu skoczniach tamtego kompleksu: K-6, K-15, K-30, K-45  i K-70.

Zmagania na najmniejszej i największej skoczni wygrał Jo Rømme Mellingsæter, ale po konkursie na K-15 prowadzenie objął Artti Aigro i nie oddał go już do końca. Wspomnianego Mellingsætera po oddaniu dziesięciu skoków wyprzedził o zaledwie 1,5 punktu. 7 punktów straty do zwycięzcy zanotował trzeci w zawodach, Johan Andre Forfang, który pochodzi z Tromsoe i wychował się na tych skoczniach.

Szóste miejsce zajęła najwyżej sklasyfikowana spośród pań Thea Minyan Bjoerseth, a inne znane nazwiska, jakie pojawiły się na starcie to: Marius Lindvik, dziewiąty w klasyfikacji końcowej czy Halvor Egner Granerud, który zamknął listę wyników z tego powodu, że rywalizację zakończył na skoczni K-30 i nie przystąpił do dalszej batalii.

Najdłuższe skoki dnia oddali Mellingsæter i Bjoerseth. Była to odległość 77 metrów - co jest nowym rekordem największej tamtejszej skoczni. Z kolei Aigro po dzisiejszym dniu jest rekordzistą obiektów K-15, K-30 i K-45. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie klubu z Tromsoe >>>

 


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7213) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor
    @Arturion

    Tymczasem tu nastąpiła prawdziwa "rzeź niewiniątek". Z ponad 60 wpisów na 16...
    Pokornie przepraszam za swoje nieregulaminowe posty. :-)
    A, co do meritum, faktycznie fajny pomysł nawet na doroczną zabawę.

  • Gerwazy doświadczony

    Ciekawa zabawa

  • Franciszek bywalec

    Fajny pomysł mi się takie cos podoba. Zabawa pewnie była przednia. Po sezonie można sie bawić

  • Arturion profesor
    @Avengers123456msciciel

    Niech twój sąsiad wygra i postawcie na Kujawach skocznię! Choćby niewiele większą od tych łódzkich. :-)
    Niechby dzieciaki miały gdzie złapać "zdrowego bakcyla"! :-)

  • Avengers123456msciciel doświadczony
    @Arturion

    Właśnie wiem, sprawdzałem u ciebie wyniki, a ja mam drugą turę miasto kontra wieś mój sąsiad na razie wygrywa, a o Paciorkach znajdziesz dziś wiele artykułów, ale teraz są na samo P, bo prokuraturę mają.

  • Arturion profesor
    @Avengers123456msciciel

    Cóż, ogólnie niewielki to plusik. (choć niczego nie wiem o tych Paciorkach, zakładam, że masz rację) Ciągle lokalnie będą rządzić ci, którzy nie powinni.
    U mnie w Białym beznadziejny prezydent wygrał w I turze.
    A mieliśmy kiedyś skocznię! I w niedalekim Supraślu była. A i w Gołdapi! Ta koalicja ma skoki w d. Chyba, że w Wiśle...

  • Avengers123456msciciel doświadczony

    W końcu przestali rządzić Paciorki w Pakości.

  • Dominn początkujący
    Forma Aigro

    Jestem pod wrażeniem formy Aigro , chciałbym aby miał obok siebie trójkę kolegów z drużyny albo drużynę w miastach .

  • ASJ_212 bywalec

    Jak widać u Aigro umiejętność przeciągania skoków dużo daje na takich małych obiektach ;)

  • Kolos profesor
    @kubilaj2

    Są, albo na pewno były takie plany, by dobudować dużą skocznię w Tromsoe. Ale czy to dojdzie do skutku...

  • Arturion profesor
    @kubilaj2

    Taka koncepcja zabawy. Trudno.

  • kubilaj2 weteran

    Przydałaby się tam skocznia duża - albo chociaż normalna.

  • Arturion profesor
    @Arturion

    Bezczelnie dodam, że jak Estończyk bije im rekordy małych skoczni, to coś z ich tradycją od lat niehalo.

  • Arturion profesor
    @pawelas2301

    A będą zwyciężać np. Estończycy... ;-)

  • Arturion profesor
    @Avengers123456msciciel

    Ale Forfang dał ciała. Jego skocznie! I tylko Lindvika mógł się teoretycznie obawiać, bo Gran przerwał rywalizację.
    A Estończyk poodbierał im rekordy małych skoczni... Kabaret. :-)

  • pawelas2301 stały bywalec

    W Norwegii narodziły się skoki. tak to można powiedzieć. Jest rada na radzenie sobie z kryzysem. Zabawa. Tak to ma wyglądać. Skoki tu będą żyły. To na pewno

  • Avengers123456msciciel doświadczony

    To się zaczyna dobra zabawa.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl