Ruszyła lawina nagród, Kraft z pierwszym wyróżnieniem

  • 2024-04-08 13:31

Po tak wybitnym sezonie więcej niż pewne jest, że Stefan Kraft zostanie zasypany statuetkami za zwycięstwa w plebiscytach sportowych z taką gęstością, z jaką ostatniej zimy zbierał nagrody na skoczniach. W ubiegłym tygodniu otrzymał pierwsze z zapewne wielu wyróżnień...

Na uroczystej gali, która odbyła się na lotnisku w Salzburgu w obecności około 800 gości, w tym ministra sportu Wernera Koglera, odebrał statuetkę złotego lwa za triumf w plebiscycie dziennika Salzburger Nachrichten na najlepszego sportowca kraju związkowego Salzburg. Otrzymał ją zresztą już po raz szósty.

Drugie miejsce zajął Stefan Rettenegger, reprezentant Austrii w kombinacji norweskiej, który sezon 2023/24 zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wyprzedzony tylko przez niezrównanego Jarla Magnusa Riibera. Trzeci był pomocnik Bayernu Monachium, podstawowy gracz aktualnego jeszcze mistrza Niemiec, Konrad Leimer.

Wśród pań triumfowała przedstawicielka kolarstwa górskiego, Valentina Hoel, a akcent skokowy ponownie pojawił się przy werdykcie w kategorii trenera roku. Został nim Alexander Diess, szkoleniowiec grupy bazowej w kraju związkowym Salzburg. 

- Dopiero kiedy oglądam zdjęcia z ostatniej zimy i wspominam, to co się wydarzyło, zdaję sobie sprawę jak wiele osiągnąłem. To, że po raz kolejny tu stoję ogromnie dużo dla mnie znaczy. Skoki narciarskie to projekt całoroczny, już od kwietnia wszystko musi być dobrze przygotowane, bym mógł powtórzyć taki wyczyn w kolejnym roku - powiedział zwycięzca plebiscytu. 

Dla Krafta był to wymarzony sezon, w którym trzynastokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata, zgarnął Kryształową Kulę, złoto mistrzostw świata w lotach narciarskich, triumfował w Raw Air, zajął także trzecią pozycję w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni.


Adrian Dworakowski, źródło: Sn.at
oglądalność: (4282) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Vanhalen stały bywalec
    @kubilaj2 Rotacyjnie to sezonem Roya był właśnie ten zakończony

    Co wy z tym Tschofenigiem?
    Przecież to jest leszcz, który jeszcze nie osiągnął poziomu Lovro Kosa

  • kubilaj2 weteran
    @Lataj

    Raczej zgodnie z rotacją - stawiałbym na Ryoyu.
    Moooże Tschofenig?

  • Lataj profesor

    Oby już w kolejnym sezonie nie obronił KK, ale żeby nie było, że mam o niego ból czterech liter, niech się nacieszy tym, co ma. Wolałbym, gdyby kolejną dołożył sobie Ryoyu albo lepiej - jakby jakaś nowa twarz ją zgarnęła. Ostatni raz, gdy ktoś inny niż Ryoyu, Kraft czy HEG zdobył KK, to sezon 2017/18 wygrany przez Stocha. Przedtem PŚ wygrał znów ktoś z wymienionej trójki, czyli Stefan. W sezonach 18/19 i 20/21 to też były debiutanckie kule dla - kolejno - Japończyka i Norwega.

    Obecnie nie chcę przedstawiać swoich typów, bo byłyby przedwczesne, ale zobaczymy, czy Huber będzie w stanie się bić o KK, czy ten epizod z końcówki zimy 23/24 to tylko kilkutygodniowy prime. Już ktoś narzekał, że o wartości RA może świadczyć szansa na wygraną w cyklu skoczka spoza najściślejszej czołówki. Jak widać nikt nie może zabronić średniakowi wyskoczyć do tego stopnia, że jest szansa na triumf. Potem, nawet mimo braku jednego skoku, stanął na podium cyklu, a do tego sensacyjnie zdobył MKK. Oba osiągnięcia zawdzięcza swoim miejscom w czołowej dziesiątce, a także dwóm drugim miejscom i dwóm zwycięstwom w lotach. Wniosek jest taki, że w tym sporcie wszystko może się zdarzyć - nieprzewidywalność to jego urok. Zatem utrzymanie wybitnej formy przez Hubera jest możliwe, skoro dobre końcówki sezonów bywają zwiastunami dobrych kolejnych kampanii.

  • dervish profesor

    Tylko czekać jak zostanie Królem Narciarstwa Klasycznego za sezon 2023/2024.

  • Seba Aka Krzychu profesor

    Sezon świetny to i nagrody zasłużone, mam nadzieję, że w następnym sezonie Kraft również będzie piekielnie mocny i będzie walczył o najwyższe trofea.

  • Ottesen bywalec

    Czyli jednak cenią tam skoki i kombinację dalej

  • Alberto Tomba początkujący
    ''zajął także drugą pozycję w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni''

    KRAFT Stefan był 3 na TCS, nie 2 !

  • Arturion profesor

    Ja, w związku z tym, już kupiłem dobrą maść. Ból d. się nasila... ;-D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl