Harald Rodlauer opuszcza Polskę! "Dziękuję za miło spędzony czas"

  • 2024-04-25 19:53

Niecały rok trwała przygoda Haralda Rodlauera w roli głównego szkoleniowca kobiecej reprezentacji Polski w skokach narciarskich. W środę austriacki trener poinformował o swoim odejściu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na chwilę obecną nie wiadomo kto zostanie jego następcą.

58-letni Styryjczyk miał być odpowiedzialny za podniesienie sportowego poziomu Polek na przestrzeni kilku sezonów i poprowadzenie ich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 we Włoszech. Tak się jednak nie stanie. Austriacki szkoleniowiec rozstał się z Polskim Związkiem Narciarskim po niespełna dwunastu miesiącach współpracy, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społeczniościowych, jednocześnie składając podziękowania.

"Dziękuję Stefanowi Huli za świetną pracę - jestem pewny, że pewnego dnia zostaniesz wielkim trenerem głównym. Dziękuję moim zawodniczkom - każda z was odniesie kiedyś sukces", napisał Rodlauer.

"Dziękuję również Thomasowi Thurnbichlerowi i jego zespołowi za całe ogromne wsparcie! Dziękuję prezesowi Adamowi Małyszowi. Praca dla Polski była dla mnie zaszczytem", dodał szkoleniowiec, kończąc swój wpis zdaniem napisanym po polsku: "Dziękuję za miło spędzony czas".

Minionej zimy w Pucharze Świata kobiet pokazały się cztery Polki. Anna Twardosz zgromadziła osiem punktów do klasyfikacji generalnej, dwukrotnie meldując się w czołowej „30”. Punktów nie zdobyły Nicole Konderla, a także debiutujące pośród elity Pola Bełtowska i Natalia Słowik.

Oprócz Haralda Rodlauera, ze sztabem reprezentacji Polski pożegnała się Theresa Koren, fizjoterapeutka i trenerka przygotowania motorycznego.

Głos w sprawie odejścia Austriaków zabrał także wspomniany Stefan Hula. – Harald! Dziękuję za twoje wsparcie, mądrość i spokój. Praca z tobą była przyjemnością. Życzę powodzenia na twojej nowej ścieżce. Mam nadzieję zobaczyć ciebie i Theresę niebawem na skoczni – czytamy na Instagramie byłego skoczka.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11291) komentarze: (69)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor

    Pan Harald: - Dziękuję za miło spędzony czas.
    Ja: - "Spieprzaj dziadu". :-)

  • Arturion profesor
    @Kolos

    Widać nie dorośliśmy do światowej myśli szkoleniowej.

  • Kolos profesor
    @Arturion

    A przed sezonem był zaciesz, że podebraliśmy Włochom Jiroutka (Davida), i że Rodlauera zakontraktowaliśmy choć Włosi też się nim interesowali rok temu jak się nie mylę...

    A teraz oddajemy ich Włochom bez żalu...

  • Kolos profesor
    @Arturion

    Wyczytałem jednak, że ma iść do Włoch tamtejsze panie trenować. Zawodniczki tam lepsze od naszych na pewno, ale organizacyjnie to wcale nie lepiej. Mniejsze zaplecze szkoleniowe mniejsze środki finansowe.

    To wszystko ma jeszcze mniej sensu.

  • Arturion profesor
    @Kuba_23

    "A to nie wszystko ponoć miał pretensje do Małysza że zarabia za dużo a dobrzy polscy trenerzy tak mało ."
    Wystarczyło się z nimi podzielić. *)

    "Pan Rodlaer do Włoch gdzie obejmie tamtejszą żeńską kadrę".
    Cóż zawodniczki "na teraz" lepsze, ale czy perspektywy? Raczej podobne.

    "Za to David Jiroutek będzie trenował włoskich kombinatorów norweskich"
    A jakby co, zluzuje brata. ;-)

    Wniosek ogólny: teraz Włosi nam podkupili, co się dało. ;-)

    *) Palnąłem głupstwo - nadział by się na podatek od darowizny... ;-)

  • Kuba_23 doświadczony

    Za to David Jiroutek będzie trenował włoskich kombinatorów norweskich

  • Kuba_23 doświadczony
    @Pavel

    A to nie wszystko ponoć miał pretensje do Małysza że zarabia za dużo a dobrzy polscy trenerzy tak mało . Natomiast już wiadomo rze wybiera się Pan Rodlaer do Włoch gdzie obejmie tamtejszą żeńską kadrę

  • Pavel profesor

    Presja zabiła pana dziadka ;)

    - Trener wam to jakoś uzasadnił? Dlaczego odchodzi?
    – Z powodu mediów w Polsce.

  • sheef profesor
    @Arturion

    Prawdopodobnie będą to Włochy. Według naszych mediów to właśnie tam miał dać drapaka (ponoć stamtąd miał mieć ofertę już wcześniej ale ostatecznie wybrał Polskę)

    Ale opcja z emeryturą też wydaje się logiczna :)

  • Arturion profesor
    @Kolos

    A może za Zupancica?
    Żart. Tam takiego dezertera na pewno nie wezmą. :-)
    A emerytura? Jak sobie wypracował, to właściwe miejsce dla niego.
    Jeszcze może autobiografię napisać, tylko kto mu wyda!? ;-)

  • Kolos profesor
    @Arturion

    Ta korzystniejsza oferta to chyba emerytura :) Bo Rodlauer młody nie jest, ofert z czołowej nacji mieć nie będzie, a do słabszych nie pójdzie bo to wymaga wysiłku i zbudowania czegoś, a widać po pracy w Polsce, że już mu się nie chce....

  • Arturion profesor
    @sheef

    "trudno będzie o jakieś sensowne wyniki i wybrał korzystniejszą ofertę"
    Wiadomo już, co będzie robił?

  • Arturion profesor
    @Bekazderwisza

    A nie zauważasz istotnych różnic w wypowiedziach wymienionej przez ciebie trójki użytkowników?
    A prawda, w Choroszczy każdy ma inne zdanie. ;-)

  • Arturion profesor
    @Kolos

    Rodlauer miał przede wszystkim zbudować podwaliny pod lepszą przyszłość. I zdezerterował. To niepoważne.
    Jestem wściekły. Ale mi w końcu przejdzie, natomiast szacunek do tego asa nie wróci.

  • Kolos profesor
    @sheef

    Ile można tłumaczyć, że nic z tych rzeczy? Rodlauer dobrze wiedział gdzie idzie pracować.

    Znudziło mu się, to dał sobie spokój i tyle.

  • CzarnyOrzel doświadczony

    Nie wiem po co było wywalać kasę na Rodlauera na rok, wiadomo było że to przechowalnia dla niego i nic nie wskóra a tylko się zniechęci.
    Ale to wina Małysza , zastaw się a postaw się a co kasy w bród. ... Ponoć.

  • sheef profesor

    Trochę szok i niedowierzanie ale z drugiej strony nie ma co się dziwić - trener Rodlauer pewnie zdał sobie sprawę, że przy obecnym potencjale i materiale ludzkim bardzo trudno będzie o jakieś sensowne wyniki i wybrał korzystniejszą ofertę. Życzę oczywiście "Diabełkowi" jak najlepiej I żeby po raz drugi udało mu się choć trochę dźwignąć damskie skoki ale obawiam się, że w obecnych realiach z tej mąki chleba już nie będzie.

  • Kolos profesor
    @KapitanGrawitacja

    Słaby argument. Grupa zawodniczek w Kanadzie czy tym bardziej Szwecji jest jeszcze mniejsza a jak skaczą Loutitt, Strate czy Westman?

    Po prostu Rodlauer nie zaangażował się w projekt.

  • Ondraszek stały bywalec

    Kipiszu w tych naszych skokach ciąg dalszy.

  • KapitanGrawitacja weteran

    Misja Rodlauera od początku była spisana na stracenie. On chyba nie do końca zdawał sobie sprawę z tej "biedy" w naszych skokach kobiet. Ktokolwiek by tu nie był trenerem to mając tak mały wybór zawodniczek będzie ciężko cokolwiek zrobić. Myślę że duet Bachleda&Stefanek będzie całkiem dobry i życzę im powodzenia :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl